תאונת מדרכה – האם ניתן לתבוע? מה עושים במצב של פציעה בזמן הליכה ברחוב?

משרד עורכי דין בירושלים והסביבה – ידידיה בלויגרונד

תאונת מדרכה – אדם עלול להיפגע או להיפצע גם בזמן הליכה ברחוב, בעת מעבר באזור ציבורי נטוש, בבילוי היומי עם הילדים בגן השעשועים שבקצה הרחוב ואפילו בעת צעידה ספורטיבית בשכונה. בכל אחד מהאירועים הללו, ייתכן שהסיבה לפציעה היא מחדל, רשלנות או תחזוקה רעועה של האזור מטעם העיריה, המועצה או כל רשות אחרת אשר השטח נמצא בבעלותה ובאחריותה. אף־על־פי שלא בכל פעם שאדם מועד על אבן בדרך למכולת אפשר להכריז על רשלנות, ישנם בהחלט מקרים אשר יכולים להיכלל בהגדרה זו, ולפיכך עשויים לזכות את הנפגע בפיצוי כספי, בואו ללמוד מה ניתן לעשות במקרה של תאונת מדרכה.

נפצעתם או עברתם תאונת מדרכה? צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

מה יש לעשות בעת תאונת מדרכה – פגיעה ברחוב או בשטח ציבורי אחר?

אם נפגעתם ברחוב, במגרש המשחקים, במגרש הכדורגל השכונתי או בכל שטח ציבורי אחר, חשוב מאוד לקבל טיפול רפואי בהקדם האפשרי. בזמן הפניה לטיפול הרפואי יש לציין כי נפגעתם ברחוב או בכל מקום אחר, ולפרט עד כמה שניתן את השתלשלות העניינים. כמו כן, חשוב דווח על כל הפציעות, החבלות או הכאבים מהם סובלים. המסמך הרפואי הראשוני חשוב מאוד להמשך תהליך התביעה.

אם יתאפשר, תעדו את הפציעה עצמה, צלמו את החבלה כבר בשלביה הראשונים כדי שניתן יהיה להסתמך על צילומים אלו בהמשך.

חשוב לצלם ולתעד את מקום האירוע ואת המפגע אשר גרם לחבלה – למשל אבן רופפת במדרכה, מוט ברזל בולט במגרש המשחקים, מעקה רופף במדרגות וכדומה – מהר עד כמה שניתן, עוד לפני שיטופל ויסודר. אם היו עדים למקרה מומלץ מאוד לפנות ולקבל את פרטיהם על־מנת שניתן יהיה לקבל את אישורם למקרה בעת הצורך.

בשלב הבא יש לשמור כל מסמך הנוגע לתאונה, למצב הרפואי, לטיפול במפגע, קבלות על הוצאות רפואיות או מוניות וכן כל מסמך אחר הקשור למקרה, ולפנות ליעוץ אצל עורך דין מומחה. ורצוי לא לפנות לאף גורם בתביעה לפני הייעוץ וההכוונה של עורך הדין.

פנו אלינו ונדאג למצות את מלוא זכויותכם!

האם צריך שייגרם נזק?

בעת הגשת תביעה, יהיה עליכם להוכיח כי נגרם לכם נזק. הנזק יכול להיות גופני, או נפשי, בעקבותיו עשויה להיגרם לכם עוגמת נפש, הפסד ימי עבודה, ביטול נסיעה או טיסה, שינוי מחויבויות מהותיות אחרות וכדומה. כל נזק או פגיעה כתוצאה מהאירוע, אשר ניתן לכמת אותו בכסף, ניתן להגיש כסעיף בתביעה. חשוב לזכור שבגין אירוע חבלה אחד ניתן לעיתים להגיש תביעה כנגד כמה גורמים ולמצות גם כמה פוליסות ביטוח במקביל.

מדוע כדאי לפנות לעורך דין מקצועי ליעוץ תאונת מדרכה?

עורך דין מקצועי ומיומן יידע לייעץ ולכוון אתכם בנוגע לגופים אותם ניתן לתבוע ואף לעשות זאת עבורכם. כמו כן, עורך הדין יברר אתכם האם יש ברשותכם ביטוחים נוספים אשר ניתן לפנות אליהם בנוגע לאירוע.

בנוסף, בעת פניה לגופים כגון עיריות, מועצות מקומיות, משרד השיכון או מרכזים מוניציפליים אחרים חשוב שתהיו מיוצגים מבחינת משפטית שכן גופים אלו נעזרים בעורכי דין ומשפטנים ואין סיבה שאתם תפנו באופן עצמאי, מה שיעמיד אתכם בעמדת נחיתות. פנו אלינו ונדאג למצות את מלוא זכויותכם!

צור איתנו קשר

דילוג לתוכן