עורך דין תאונות אישיות

במהלך החיים אדם יכול להיקלע למצבים בהם ייפגע או ייפצע, יגיש תביעה לחברת הביטוח בה הוא מבוטח והיא תדחה אותו או לחלופין תשלח אותו להמציא מסמכים, חוות דעות ובדיקות נוספות. בכול אחד מהמצבים הללו המבוטח נשאר ללא ייצוג בעוד שחברות הביטוח מיוצגות הן על־ידי רופאים מטעמם והן על־ידי עורכי דין מומחים בתחום. משרד עורכי דין ידידיה בלויגרונד מתמחה בטיפול בתביעות תאונות אישיות מול חברות הביטוח השונות ויוכל לייעץ, לפנות ואף לתבוע בשימכם את אשר מגיע לכם במסגרת הפוליסה אותה רכשתם.

מהו ביטוח תאונות אישיות

עד מאי 2021 נמכרו בחברות הביטוח פוליסות תאונות אישיות במסלולים ובסכומי כיסוי שונים. מבוטחים אשר רכשו פוליסה כזו זכאים לפיצוי חד פעמי בעקבות פגיעות גופניות שנגרמו להם ובהתאם לתנאי הפוליסה שרכשו.

אירוע תאונתי, לפי הגדרת הפוליסה הוא, אירוע פתאומי ובלתי צפוי – נפילה במדרגות או במקלחת לדוגמה – הגורם לפגיעה גופנית – שבר בקרסול או ביד למשל. למען הסר ספק, מחלה אינה אירוע תאונתי לפי תנאי פוליסה זו.

לפי תנאי הפוליסה, מפורטים המקרים והמצבים בהם מבוטח, או בני משפחתו, יהיו זכאים לפיצוי ביניהם ניתן למצוא;

  • פטירת המבוטח כתוצאה מאירוע תאונתי.
  • קביעת אחוזי נכות לצמיתות – הפיצוי יינתן בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו.
  • שברים בעצמות – פיצוי בהתאם לטבלה מפורטת בפוליסה.
  • כוויות גופניות – פיצוי בהתאם לטבלה המפורטת בפוליסה.
  • סיעוד כתוצאה מאירוע תאונתי
  • פיצוי עבור ימי אשפוז
  • פיצוי עבור הפסד ימי עבודה.

כל פוליסה עשויה לכלול סעיפים מסויימים בלבד או את כולם, וחשוב לברר אלו סעיפים ואילו כיסויים קיימים בפוליסה בגינה רוצים לתבוע.

מתי כדאי לפנות למשרד עורכי דין

בעת פנייה לחברת הביטוח לצורך תביעת הפוליסה, יהיה על המבוטח למלא טופסי תביעה, לצרף מסמכים רפואיים ואחרים המוכיחים על הנזק שארע לו, ולהמתין עד לתשובת חברת הביטוח. במקרים רבים חברת הביטוח תפנה למבוטח בבקשה להמציא מסמכים נוספים על־מנת לברר את חבותה ובמקרים אחרים תדחה את התביעה. במצבים אלו, המבוטח נשאר חשוף וללא פיצוי על הנזק שנגרם לו.

פניה למשרד עורכי דין יכולה להיעשות לאחר שמבוטח קיבל תשובת דחייה והוא מעוניין לערער על התשובה, כאשר מבוטח פנה לחברת הביטוח והטיפול בתביעתו מתמשכת מעבר לגבולות הסביר ואף במצבים בהם מבוטח קיבל פיצוי והוא חש כי הוא אינו עומד בתנאי הפוליסה.

מובן שניתן, ואף מומלץ, לפנות ליעוץ ולטיפול משפטי עוד לפני הגשת התביעה. במקרים אלו צוות המשרד ילמד את תנאי הפוליסה וייעץ לכם איזו תביעה ניתן להגיש, הוא ימלא יחד אתכם את טופסי התביעה של חברת הביטוח ואף יסייע בהכנת תיק המסמכים הרפואיים הנדרשים לצורך הגשת התביעה. צוות המשרד יעמוד בקשר עם חברת הביטוח לצורך מעקב וטיפול שוטף בתביעה ואף יטפל בערעור במידה ויהיה צורך בכך.

מהי תקופת התיישנות התביעה

תקופת התיישנות הינו פרק הזמן המקסימלי שבו ניתן לתבוע את חברת הביטוח בגין נזק שארע למבוטח. פרק הזמן מתחיל מיום קרות המקרה והוא למשך שלוש שנים בלבד. תביעה אשר הוגשה לפני תום תקופת ההתיישנות, ומשך הטיפול בה התארך, לא תדחה על בסיס זה.

תביעות מול חברת ביטוח זה אינו מצב קל ופשוט. חברות הביטוח ערוכות ומוכנות לתביעות מכול סוג שהוא בעוד שהלקוחות לרוב עומדים במצבים בהם לא נתקלו בעבר וללא ייצוג משפטי שיסייע וייעץ בנוגע להתנהלות מול חברות הביטוח. משרד עורכי דין ידידיה בלויגרונד מתמחה בתביעות תאונות אישיות מול חברות הביטוח השונות כבר עשר שנים. צוות המשרד יעמוד לרשותכם ליעוץ, עזרה והגשת התביעה בשימכם וכן בכול התנהלות אחרת אשר תידרש מצד חברת הביטוח.

צור איתנו קשר

דילוג לתוכן