עורך דין תאונות דרכים

עורך דין נזקי גוף בירושלים

מיהו עורך דין מומחה לנזקי גוף?

בפעמים רבות בחיים, אנשים רבים נתקלים במצבים שבהם מתבצעת פגיעה כזו או אחרת לגוף שלהם, נזק שגורר למרבה הצער במקרים רבות לנזק בלתי הפיך לגוף שלנו. במקרים אלו, אחת הדרכים היחידות שבהם אנחנו יכולים לנסות ולסייע למצב שלנו, זה דרך סיוע ודרך פיצויים כספיים, אשר כמובן מגיעים לנו על פי החוק. ככלל, תחום נזקי הגוף הוא תחום לא פשוט בכלל, תחום מורכב, אשר כולל תחתיו היבטים רבים, וסוגיות חוקתיות ומשפטיות רבות. זו בדיוק הסיבה לכך, שבמקרים שבהם אדם מתמודד עם מצב שכזה, כדאי לו לפנות לסיוע של עורך דין נזקי גוף, האם שיוכל לדאוג לאינטרסים השונים שלו בצורה הטובה ביותר.

עורך דין נזקי גוף בירושלים – מה היא ההגדרה המדויקת של נזקי גוף, וכיצד עורך דין מומחה לנזקי גוף יכול לסייע לכם בזה?

על פי ההגדרה היבשה, נזקי גוף מוגדרים בתור כל סוג של נזק גופני, מחלה, פציעה, וכיוצא בזאת, אשר נגרמים לבני אדם כתוצאה של נזקים חיצוניים כאלה או אחרים. מצד אחד, ייתכן כי מדובר על מעבר של תאונת דרכים אשר גרמה לפציעה קשה, ומנגד, יכול להיות שמדובר על פגיעה פיזית כתוצאה מעבודה ליד חומרים רעילים לגוף. כל מה שמשותף לדוגמאות הללו – זה שבכל המקרים האלה, גוף האדם הוא זה שנמצא. ואיך עורך דין מומחה לנזקי גוף יכול לסייע לכם במקרים האלה? בסופו של דבר, עור דין נזקי גוף הוא היחיד שמכיר את החוק לעומק, ויכול לדאוג לכם לפיצויים וכיוצא בזאת במקרים של נזקי גוף.

תביעות של אילו סוגים של נזקי גוף קיימים כיום?

לרוב, כאשר מדובר על תביעות שונות אשר קשורות לנזקי הגוף השונים, אזי שנהוג לקחת את סוגי התביעות השונות, ולחלק אותם לפי אופי התאונה שגרמה לנזקי הגוף, ובנוסף לפי המיקום הפיזי בה התרחשה התאונה. החשיבות בחלוקה של תביעות כנגד נזקי גוף לסוגים שונים של תביעות, זה העובדה שבזכות החלוקה, ניתן לדעת כיצד לחלק את התביעות השונות, ובהתאם לאילו גופים שעשויים לטפל בתביעה. להלן מספר סוגים של תביעות נזקי גוף:

  • תאונות דרכים
  • רשלנות רפואית
  • תאונת עבודה
  • פגיעה ממקום ציבורי

מהי המורכבות של תביעה לנזקי גוף

בעת הגשת התביעה, יש להוכיח תחילה כי הפגיעה נגרמה עקב רשלנות, מחדל או מפגע כלשהו, וכי האחריות על המקרה נופלת על כתפי הנתבע. מלבד באירועים של תאונות דרכים, אשר גם בהם לעיתים יש קושי להוכיח אשמה, ישנם קושי ומורכבות גדולים להוכיח כי אירוע מסוים נגרם אך ורק כתוצאה ממחדל או רשלנות של הנתבע. בדיוק בגלל מורכבות זו יש צורך לפנות לייצוג משפטי מקצועי ומנוסה.

כנגד מי מוגשת התביעה?

כאמור, תביעת נזקי גוף תוגש כנגד האשם באירוע או כנגד הגוף האחראי למפגע, למחדל או לרשלנות אשר גרמה לנזק. את התביעה ניתן להגיש גם כנגד כמה גורמים יחד, למשל תביעה בגין רשלנות רפואית יכולה להיות מוגשת נגד הרופא והאחות אשר טיפלו בנפגע וכן כנגד בית החולים אשר בתחומו התרחש המקרה. בנוסף, ניתן להגיש תביעה גם בהתאם לזכאות דרך ביטוח לאומי, דרך פוליסת ביטוח פרטית או קולקטיבית וכדומה.

האם קיימת תקופת התיישנות?

חשוב לזכור כי תקופת התיישנות לנזקי גוף הינה שלוש או שבע שנים, בהתאם לסוג המקרה. בנוגע לתאונה אשר נפגע בה קטין, תקופת ההתיישנות אינה מתחילה עד שהגיע לגיל 18, כך שאם לא הוגשה תביעה במועד האירוע, הוא זכאי להגיש תביעה עד הגיעו לגיל 21 או 25, בהתאם למקרה.

כאשר מוגשת התביעה, מרוץ ההתיישנות נעצר, כך שגם אם הוגשה תביעה כחודשיים לפני תום התקופה, והטיפול בה ארך שנה, אין מקום לטעון כי חלה על המקרה התיישנות.

במקרים חריגים, יוכל עורך הדין לפנות לבית המשפט או לחברת הביטוח ולבקש אישור להארכת התקופה, וישנו צורך באישור בכתב על כך.

מהו תהליך הגשת התביעה לנזקי גוף?

בתביעה לנזקי גוף, ישנה חשיבות רבה לדיווח הראשוני – למשטרה במקרה של תאונת דרכים, או לחברת הביטוח במקרים אחרים. טופס הדיווח הראשוני יהיה הבסיס עליו ניתן יהיה, בשלב מאוחר יותר, לדחות או לקבל את התביעה. אם טרם מילאתם טופס דיווח, חשוב מאוד לפנות לייעוץ משפטי על־מנת שלא תהיינה השגות או אי התאמות בהמשך הדרך.

חשוב לתעד את המקרה, לצלם את מקום האירוע, את הפגיעות החיצוניות ואף לאסוף פרטי עדים, אם נכחו במקום ויוכלו להעיד לטובתכם על אשר התרחש.

בנוסף, גם אם אינכם שוקלים להגיש תביעה בשלבים מוקדמים, לשמור ולאסוף כל מסמך רפואי או אחר בנוגע לפגיעה. מסמכים רפואיים, סיכומי מחלה, צילומים, תוצאות בדיקות וכדומה. גם מסמכים אשר יעידו על מצב נפשי חשובים לא פחות.

כיצד נקבע גובה הפיצוי?

גובה הפיצוי הינו חד פעמי, אינדיבידואלי ומורכב מכמה גורמים אשר משוכללים יחד.

מרכיב ראשון מתייחס לסבל ולעוגמת הנפש אשר נגרמו לתובע בגין המקרה והפגיעות הגופניות או הנפשיות שחווה. מרכיב זה יחושב כסכום גלובלי כלשהו בהתאם למהות הפגיעה והשלכותיה. לרוב לא ייקבע יותר מכמה עשרות אלפי שקלים.

המרכיב השני מתייחס להוצאות כספיות שנגרמו לתובע. סכום זה קל מאוד לחישוב והוא ייקבע בהתאם לקבלות אשר יוגשו ויפורטו, ולכן חשוב לשמור כל קבלה בין אם היא על מונית בדרך לטיפול, תרופות, ייעוצים עם רופאים, הוצאות נסיעה באמבולנס, שיקום ועוד.

מרכיב נוסף מתייחס להפסדים עתידיים שיכולים להיגרם לתובע אשר כוללים בין היתר הפסד השתכרות עתידית, הוצאות על התאמת ניידות, הוצאות על עזרה עתידית (עוזרת בית, מטפל סיעודי, אחות פרטית ועוד), הוצאות על דיור והתאמתו למצב החדש וכיוצא בזה. סעיף מורכב כאשר הנפגע הוא קטין.

חשוב לציין כי סעיף אשר לא צוין בתביעה, קבלה שלא צורפה, נתון שלא חושב, לא ניתן יהיה לתבוע בגינו בעתיד.

מדוע כדאי לפנות לעורך דין בתחום נזקי גוף?

תביעה לנזקי גוף לרוב מתבררת בבית משפט או בעת דיון על משא ומתן מול הגוף הנתבע, אשר לרוב מיוצג משפטית. מורכבות נטל ההוכחה, הצורך לדייק בכל פרט, חשיבות ניסוח התביעה וסעיפיה, כל אלו מדגישים את החשיבות הגדולה שיש בייצוג משפטי מקצועי, מיומן ומנוסה בתחום תביעות מסוג זה.

זקוקים לסיוע של עורך דין המומחה לנזקי הגוף? כיצד תבחרו את עורך הדין הטוב ביותר

בחירה של עורך הדין במקרים של נזקי גוף היא חשובה מאוד, ולרוב, היא זו שתבדיל בין פיצויים הולמים בתביעה, לבין פיצויים בלתי הולמים בתביעה. ככלל, כדאי לנסות לבדוק עורך דין נזקי גוף בירושלים, אשר נחשב למומלץ ביותר. כדי לבחור עורך דין מקצועי ונכון במקרים של נזקי גוף, כדאי לנסות לקחת המלצות ממכרים, ולבחור על סמך חוות דעת אישיות מוצלחות של אנשים.

צור איתנו קשר

דילוג לתוכן